Masaż leczniczy jest zbiorem różnych technik, które stosowane w odpowiedniej kolejności przynoszą ulgę bolącym partiom ciała. Pomaga radzić sobie z dolegliwościami pleców, mięśni czy więzadeł. Działa nie tylko leczniczo, ale także relaksująco i rozluźniająco. Aby masaż był wykonany prawidłowo, warto korzystać z profesjonalnych gabinetów, które cieszą się dobrą opinią klientów.
Jak działa masaż leczniczy
Zadaniem masażu leczniczego jest usprawnienie przepływu krwi i chłonki w tkankach, co skutkuje lepszym odpływem zbędnych substancji przemiany materii z obolałych miejsc oraz skuteczniejszym dostarczaniem do nich potrzebnych substancji odżywczych. Sprzyja to rewitalizacji niesprawnych części ciała.
Odpocznij!
Wyszukiwarka noclegów noclegopol.pl
Tego typu zabieg pobudza organizmu do wytwarzania endorfin, czyli hormonów, które działają przeciwbólowo i rozluźniająco. Wpływa również na układ nerwowy, stymulując go do podejmowania działań regeneracyjnych w zmienionych chorobowo miejscach.
Masaż leczniczy wpływa korzystnie na:
- stan skóry, normując jej funkcjonowanie,
- tkankę mięśniową, regulując jej napięcie i przepływ produktów przemiany materii, a także składników odżywczych,
- stawy, poprawiając ich ruchomość i ukrwienie,
- więzadła, zwiększając ich elastyczność i wytrzymałość,
- układ krwionośny i limfatyczny, usprawniając przepływ płynów ustrojowych,
- układ nerwowy, pobudzając go lub działając uspokajająco.
Dla kogo przeznaczony jest masaż leczniczy
Zazwyczaj na masaż leczniczy decydują się osoby, które uległy kontuzjom lub doznają silnego bólu pleców, barków czy szyi. Jest on wskazany także dla niepełnosprawnych czy kobiet po mastektomii. Może pomóc w powrocie do sprawności po złamaniach kończyn lub innych urazach. Osoby cierpiące na dolegliwości reumatyczne takie, jak m.in. fibromialgia, zesztywniające zapalenia stawów kręgosłupa oraz reumatoidalne zapalenie stawów, również mogą odczuć poprawę swojego stanu zdrowia po masażu leczniczym.
Nie jest on jednak odpowiedni dla wszystkich. Przeciwwskazania do tego typu zabiegu obejmują:
- choroby przebiegające z wysoką gorączką,
- ostre i podostre stany zapalne,
- choroby krwi i tendencje do krwotoków,
- zmiany dermatologiczne, np. owrzodzenia, wypryski,
- choroby nowotworowe,
- nieleczone wady serca,
- choroby zakaźne,
- żylaki ud i podudzi, tętniaki,
- choroby wrzodowe z krwawieniem,
- rany w miejscu masażu.
Jak się przygotować do masażu leczniczego
Wybierając się na zabieg, należy ubrać się wygodnie i odpowiednio pod kątem części ciała, która będzie poddawana masażowi. Warto zabrać ze sobą niewielki ręcznik, ponieważ może on przydać się do wytarcia nadmiaru olejku czy maści ze skóry po zakończonym zabiegu.
Decydując się na masaż leczniczy, dobrze jest wybrać sprawdzony gabinet. Informacje o masażach leczniczych prezentuje https://osteomedic.com.pl/oferta – klinika, która zapewnia fachową pomoc. Korzystanie z usług osób nieposiadających odpowiednich kwalifikacji może spowodować nasilenie się dolegliwości.